Za kilkanaście dni, 11 grudnia, ruszy komunikacja między Górczynem a Osiedlem Europejskim. Dwa dni wcześniej połączenie zostanie przetestowane przez uruchomienie specjalnej linii ARENA, która połączy Fieldorfa „Nila” ze Słowianką.
Linia specjalna ARENA dowiezie mieszkańców na wydarzenia związane z otwarciem hali sportowej Arena Gorzów. 9 i 10 grudnia trasa kończyć się będzie przy Słowiance.
Trasa specjalnej, bezpłatnej linii autobusowej ARENA:
- w kierunku CSR Słowianka: gen. A. E. Fieldorfa „Nila” (Fieldorfa „Nila” – początkowy), gen. T. Bora-Komorowskiego (Bora-Komorowskiego), Szarych Szeregów (Hubala, Obrońców Pokoju, Działkowców), Komisji Edukacji Narodowej (Pl. Jana Pawła II), gen. L. Okulickiego (Park Górczyński), Górczyńska (Pluty), marsz. J. Piłsudskiego (Rondo Górczyńskie, SP 13, Czereśniowa, Rondo Piłsudskiego), al. ks. W. Andrzejewskiego (Rondo Wyszyńskiego), F. Roosevelta (Sąd Okręgowy), Słowiańska (CSR „Słowianka” – końcowy, przystanek tymczasowy przed basenem);
- w kierunku Fieldorfa „Nila”: Słowiańska (CSR „Słowianka” – początkowy w zatoce autobusowej przed halą), rondo Słowiańskie, Słowiańska, F. Roosevelta, al. ks. W. Andrzejewskiego (Sąd Okręgowy, Rondo Wyszyńskiego, Zacisze), marsz. J. Piłsudskiego (Rondo Piłsudskiego, Czereśniowa, SP 13, Rondo Górczyńskie), Górczyńska (Pluty), gen. L. Okulickiego (Park Górczyński), Komisji Edukacji Narodowej (Pl. Jana Pawła II), Szarych Szeregów (Działkowców, Obrońców Pokoju), gen. T. Bora-Komorowskiego (Kombatantów, Bora-Komorowskiego), gen. A.E. Fieldorfa „Nila” (Fieldorfa „Nila” - końcowy). Linia specjalna Arena będzie kursowała w sobotę 9.12 w godzinach 13:50÷21:40 z częstotliwością co 20 minut, w niedzielę 10.12 w godzinach 14:30÷21:35 z częstotliwością co 30 minut. Rozkład linii Arena w załączniku.
W poniedziałek 11 grudnia linia zmieni się w 109 i będzie się kończyć na Osiedlu Europejskim.
Obowiązujące przystanki:
- w kierunku ul. Londyńskiej: : gen. A. E. Fieldorfa „Nila” (Fieldorfa „Nila” – początkowy), gen. T. Bora-Komorowskiego (Bora-Komorowskiego), Szarych Szeregów (Hubala, Obrońców Pokoju, Działkowców), Komisji Edukacji Narodowej (Pl. Jana Pawła II), gen. L. Okulickiego (Park Górczyński), Górczyńska (Pluty), marsz. J. Piłsudskiego (Rondo Górczyńskie, SP 13, Czereśniowa, Rondo Piłsudskiego), al. ks. W. Andrzejewskiego (Rondo Wyszyńskiego), F. Roosevelta (Sąd Okręgowy), Słowiańska (CSR „Słowianka” - przed halą, Słowiańska), Myśliborska (Rondo Szczecińskie), Helsińska, Londyńska (Londyńska - końcowy);
- w kierunku ul. gen. A.E. Fieldorfa „Nila”: Londyńska (Londyńska – początkowy), Brukselska, Słowiańska (Rondo Szczecińskie, CSR „Słowianka”), F. Roosevelta, al. ks. W. Andrzejewskiego (Sąd Okręgowy, Rondo Wyszyńskiego, Zacisze), marsz. J. Piłsudskiego (Rondo Piłsudskiego, Czereśniowa, SP 13, Rondo Górczyńskie), Górczyńska (Pluty), gen. L. Okulickiego (Park Górczyński), Komisji Edukacji Narodowej (Pl. Jana Pawła II), Szarych Szeregów (Działkowców, Obrońców Pokoju), gen. T. Bora-Komorowskiego (Kombatantów, Bora-Komorowskiego), gen. A.E. Fieldorfa „Nila” (Fieldorfa „Nila” – końcowy). Linia kursować będzie we wszystkie dni tygodnie w godzinach 6:58 ÷ 20:23 z częstotliwością ca co 60 minut. Rozkład linii nr 109 w załączniku.
Od poniedziałku, na linii nr 109 będzie już obowiązywać taryfa opłat jak na pozostałych liniach komunikacji w mieście.
Oprac. redakcja
Foto um.gorzow.pl
Oni tu zostają
„Zostaję!” to hasło nowej kampanii promującej Gorzów, która ma zwrócić uwagę na zalety naszego miasta, dzięki którym jest ono doskonałym ...
<czytaj dalej>Pielgrzymki
Tegoroczna piesza pielgrzymka powołaniowa odbędzie się w sobotę w sobotę 27 kwietnia.
Wyjście pielgrzymki na trasę z Paradyża do Rokitna nastąpi ...
<czytaj dalej>200 lat dla pani Zofii
Nieczęsto zdarza się, aby tradycyjnie śpiewane „sto lat”, z racji chwili, modyfikowano w sekwencji życzeń na lat „dwieście”. Tak właśnie ...
<czytaj dalej>Prezydent w ministerstwie
Prezydent Gorzowa w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
- Z doświadczenia wiem, że najważniejsze są relacje bezpośrednie. Ustalenia, które zapadają wtedy ...
<czytaj dalej>