W związku z otwarciem hali widowiskowej Arena Gorzów w najbliższą sobotę i w niedzielę (9 i 10 grudnia) będzie funkcjonować specjalna bezpłatna linia autobusowa Arena.
Linia specjalna Arena będzie kursowała w sobotę od 13:50 do 21:40 z częstotliwością co 20 minut, a w niedzielę od 14:30 do 21:35 z częstotliwością co 30 minut.
Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie informuje również, że od poniedziałku (11 grudnia) zostanie uruchomiona nowa linia autobusowa nr 109, dedykowana obsłudze basenu i lodowiska Słowianki oraz nowo otwartej hali.
Trasa linii Arena (obowiązujące przystanki):
- w kierunku CSR Słowianka: gen. A. E. Fieldorfa „Nila” (Fieldorfa „Nila” – początkowy), gen. T. Bora-Komorowskiego (Bora-Komorowskiego), Szarych Szeregów (Hubala, Obrońców Pokoju, Działkowców), Komisji Edukacji Narodowej (Pl. Jana Pawła II), gen. L. Okulickiego (Park Górczyński), Górczyńska (Pluty), marsz. J. Piłsudskiego (Rondo Górczyńskie, SP 13, Czereśniowa, Rondo Piłsudskiego), al. ks. W. Andrzejewskiego (Rondo Wyszyńskiego), F. Roosevelta (Sąd Okręgowy), Słowiańska (CSR „Słowianka” – końcowy, przystanek tymczasowy przed basenem);
- w kierunku Fieldorfa „Nila”: Słowiańska (CSR „Słowianka” – początkowy w zatoce autobusowej przed halą), rondo Słowiańskie, Słowiańska, F. Roosevelta, al. ks. W. Andrzejewskiego (Sąd Okręgowy, Rondo Wyszyńskiego, Zacisze), marsz. J. Piłsudskiego (Rondo Piłsudskiego, Czereśniowa, SP 13, Rondo Górczyńskie), Górczyńska (Pluty), gen. L. Okulickiego (Park Górczyński), Komisji Edukacji Narodowej (Pl. Jana Pawła II), Szarych Szeregów (Działkowców, Obrońców Pokoju), gen. T. Bora-Komorowskiego (Kombatantów, Bora-Komorowskiego), gen. A.E. Fieldorfa „Nila” (Fieldorfa „Nila” - końcowy).
Od poniedziałku (11 grudnia) na linii nr 109 będzie obowiązywać taryfa opłat jak na pozostałych liniach komunikacji miejskiej w mieście.
Linia kursować będzie na trasie (obowiązujące przystanki):
- w kierunku ul. Londyńskiej: : gen. A. E. Fieldorfa „Nila” (Fieldorfa „Nila” – początkowy), gen. T. Bora-Komorowskiego (Bora-Komorowskiego), Szarych Szeregów (Hubala, Obrońców Pokoju, Działkowców), Komisji Edukacji Narodowej (Pl. Jana Pawła II), gen. L. Okulickiego (Park Górczyński), Górczyńska (Pluty), marsz. J. Piłsudskiego (Rondo Górczyńskie, SP 13, Czereśniowa, Rondo Piłsudskiego), al. ks. W. Andrzejewskiego (Rondo Wyszyńskiego), F. Roosevelta (Sąd Okręgowy), Słowiańska (CSR „Słowianka” - przed halą, Słowiańska), Myśliborska (Rondo Szczecińskie), Helsińska, Londyńska (Londyńska - końcowy);
- w kierunku ul. gen. A.E. Fieldorfa „Nila”: Londyńska (Londyńska – początkowy), Brukselska, Słowiańska (Rondo Szczecińskie, CSR „Słowianka”), F. Roosevelta, al. ks. W. Andrzejewskiego (Sąd Okręgowy, Rondo Wyszyńskiego, Zacisze), marsz. J. Piłsudskiego (Rondo Piłsudskiego, Czereśniowa, SP 13, Rondo Górczyńskie), Górczyńska (Pluty), gen. L. Okulickiego (Park Górczyński), Komisji Edukacji Narodowej (Pl. Jana Pawła II), Szarych Szeregów (Działkowców, Obrońców Pokoju), gen. T. Bora-Komorowskiego (Kombatantów, Bora-Komorowskiego), gen. A.E. Fieldorfa „Nila” (Fieldorfa „Nila” – końcowy). Linia kursować będzie we wszystkie dni tygodnie w godzinach 6:49 ÷ 20:23 z częstotliwością ca co 60 minut.
Rozkłady obu linii są dostępne na stronach internetowych MZK.
Oprac. red.
Oni tu zostają
„Zostaję!” to hasło nowej kampanii promującej Gorzów, która ma zwrócić uwagę na zalety naszego miasta, dzięki którym jest ono doskonałym ...
<czytaj dalej>Pielgrzymki
Tegoroczna piesza pielgrzymka powołaniowa odbędzie się w sobotę w sobotę 27 kwietnia.
Wyjście pielgrzymki na trasę z Paradyża do Rokitna nastąpi ...
<czytaj dalej>200 lat dla pani Zofii
Nieczęsto zdarza się, aby tradycyjnie śpiewane „sto lat”, z racji chwili, modyfikowano w sekwencji życzeń na lat „dwieście”. Tak właśnie ...
<czytaj dalej>Prezydent w ministerstwie
Prezydent Gorzowa w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
- Z doświadczenia wiem, że najważniejsze są relacje bezpośrednie. Ustalenia, które zapadają wtedy ...
<czytaj dalej>